14.03.2017 Öğrenci Konseyi, Ege Üniversitesi Rektörü ile öğrenci sorunlarını paylaşmak için bir araya geldi.

Değerli Arkadaşlar,
Öğrenci Konseyi Başkanımız Mehmet Tok ve Yönetim Kurulu üyelerimiz, bugün Rektörümüz Prof. Dr. Hatice Beril Dedeoğlu ile görüştü. Görüşmede üniversitemizin belli başlı sorunlarını dile getirildi ve öğrenciler tarafından en kısa zamanda çözüm beklenildiği iletildi. Ardından Konsey Başkanımız Mehmet Tok, Ege Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan Prof. Dr. Hatice Beril Dedeoğlu'na hayırlı olsun dileklerini iletti ve hediyesini verdi.
Görüşmede konuşulan başlıklar;
-KYK'da kalan öğrenci arkadaşlarımızın kampüs tarafında bulunan metro girişinin kapalı olması dolayısıyla akşamları sıkıntı çektikleri belirtildi.
+Bu konuya çözüm olarak, metro girişi tarafındaki kapının en kısa sürede açılacağını ve kampüse saat 22:00 dan sonra girişi yasak olan erkek öğrencilerimizin de bu kapsamda üniversite içerisine girişleri serbest hale getirileceği tarafımıza iletildi.
-Üniversitemizin girişlerinde bulunan turnikelerde tanımsız kart hatası vermesi.
+Bu hatayı veren turnikelerin gerekli düzenlemelerle en kısa sürede çalışır hale getirileceği belirtildi.
-Kantinlerde hijyenin istenilen düzeyde olmayışı belirtildi.
+Bu konuda denetimlerin sıklaştırılacağı ve gerekli özenin gösterilmediği kantinlere yaptırımların yapılacağının bilgisi verildi.
-Merkez kütüphanede kaynakların eksikliği,kapasitenin yetersizliği ve çalışma saatlerinin az olduğu belirtildi.
+Bu konuda çalışmaların başlatıldığını, kapasitenin ek bölümle 200-300 kişi daha artacağı ve mevcut sayı ile yeterli çalışma ortamının oluşacağı belirtildi.Bunlara ek olarak, sınav dönemlerınde gecerli olacak yenı calısma saatlerinin taslagının hazırlandıgı vurgulandı.
-Üniversitemizin belirli fakültelerinde yaz okulu olmayışı ve yaşanan mağduriyetleri ilettik.
+Bu konuda fakülte dekanlarımızla yapılacak olan toplantıda gerekli düzenlemelerle sorunların aşılacağının bilgisi verildi.
*Üniversitemizde bulunan ring ağının genişletilmesi konusundaki talebimizi anlayışla karşılayan hocamız,mali konulardaki sıkıntıları bir an önce aşıp ağın genişletilmesine olumlu baktı.
*Öğrenci köyünde yaşanan çamaşır makinaları sorunlarını ilettik ve 15.03.2017 tarihinden itibaren bu konuya kesin çözümün getirileceği belirtildi.
*Üniversitemizde bu sene içerisinde bahar şenliklerinin yapılıp yapılmayacağı hakkında ki sorumuza hocamızın gerekli görüşmelerin yapıldığını olumlu veya olumsuz kararın tarafımıza bildirileceğini iletti.

Not:Taleplerimizin geri kalanı hocamıza dosya halinde sunulmuştur.